Můj kalendář

Události

Zobrazuji 5 záznamů z 72.

Zobrazit dalších 5

Ocenění knihy Prof. MUDr. Ladislava Bařinky, DrSc "Plastická a rekonstrukční chirurgie"

29.září 2016 se v zasedací místnosti Masarykovy univerzity v Brně uskutečnil slavnostní křest publikace "Plastická a rekonstrukční chirurgie" od významného českého lékaře a plastického chirurga Prof. MUDr. Ladislava Bařinky, DrSc. Mezi vzácné hosty jsem byl tehdy pozván na křest i já, jakožto donátor a sponzor který svojí snahou dopomohl k vydání této významné publikace.

Rok se sešel s rokem a dozvěděl jsem se, že Nadace  český literární fond rozhodla o ocenění odborné monografie prof. Ladislava Bařinky "Plastická a rekonstrukční chirurgie". Autorovi byla na slavnostním shromáždění na zámku v Lužanech dne 26.června 2017 udělena Cena Josefa Hlávky za rok 2016.

Panu profesorovi za jeho celoživotní práci děkuji a blahopřeji k významnému ocenění jeho publikační činnosti.

Zobrazit celý článek…

Závěr léta ve znamení vína

U nás na Moravě se všechno točí kolem vína. A to je dobře.

Závěr léta jsem strávil na několika akcích, které byly neodmyslitelně spojeny s vínem. Dokonce i začátek volební kampaně v Brně, kde jsem měl na starosti propagaci regionálních potravin. Největší úspěch jsem měl s čerstvou hroznovou šťávou.

Následovala Národní soutěž vín Velkopavlovické oblasti, která proběhla v hustopečském hotelu Centro.

Jako Valtičák jsem měl ovšem největší radost z otevření Centra Exelence, které u nás vzniklo přebudováním staré tělocvičny. Sloužit bude k prvotnímu i celoživotnímu vzdělávání vinařů a k pořádání vinařských výstav a konferencí.

Pomyslnou třešničkou na "vinařském" dortu pak byla účast na jubilejním 70. Pálavském vinobraní v Mikulově.

Zobrazit celý článek…

Poslanecké "prázdniny"

Slunečná první polovina srpna lákala k návštěvám různých kulturních a společenských akcí. A jelikož se tady máme opravdu čím chlubit, přizval jsme na některé akce i premiéra Sobotku a našeho volebního lídra Luboše Zaorálka.

Břeclaváci opět nezklamali svou - již tradiční - slavností rajčat. Tradiční plodina, kterou zná a doma pěstuje kdekdo. Tak proč jí neudělat svůj festival? Množství stánků s vynikajícími gastronomickými výrobky od místních kuchařů (ale i barmanů) výborně doplňoval pestrý doprovodný kulturní program. A že jde o akci víe než zdařilou svědčí obrovský zájem místních i turistů.

Abychom ty rajčatové dobroty něčím spláchli, vzal jsem premiéra Sobotku a Luboše Zaorálka natradičně místo do vinného sklípku na Pivní festival do Mikulova. Ne nadarmo se o nás říká, že jsme pivní velmoc. A rozmach malých a středních pivovarů tomu dává za pravdu. V kvalitě a chuti dávají na frak i svým velkým kolegům.

V závěru dne jsme navštívili na břeclavském Dělnickém domě členy z celého okresu, kteří nás pozvali na letní posezení u grilu. Témat k diskuzi bylo nepřeberně, takže původně plánované hodinka se notně protáhla.

Abych nezapoměl ani na potravu duševní, prohlédl jsem si v následujícím týdnu s ředitelem knihovny v Břeclavi jejich letní provoz.

Zobrazit celý článek…

Festival národů Podyjí v Mikulově

Krásné slunečné počasí přivítalo návštěvníky dnes již tradičního Festival národů Podyjí na mikulovském náměstí.

Byl to již 18. ročník festivalu tradic, kultury a gurmánských specialit národnostních menšin žijících na jižní Moravě a v pohraničí Rakouska.

Samozřejmě se nám nepodařilo ochutnat všechny kulinářské speciality, které festival nabízel. Letos byly prezentovány arménská, bulharská, holandská, indonézská, italská, kavkazská, komžská, krétská, podpálavská, romská, rumunská, ruská, srbská, španělská, vídeňská, vietnamská a židovská kuchyně.

Akci doprovázel bohatý kulturní program, na kterém vystoupili soubory a sólisté národnostních skupin.

Zobrazit celý článek…

Poslanec Petrů doprovázel premiéra Sobotku při návštěvě festivalu vín

V pořadí již 9. ročník Festivalu Sedleckých vín přivítal vzácného hosta, premiéra Bohuslava Sobotku.

Po degustaci několika vzorků, které připravil sklepmistr Ctirad Králík se premiér vydal na prohlídku vinic a právě probíhajících žní. Se zemědělci probíral aktuální problematiku sucha.

V závěru své návštěvy debatoval s účastníky festivalu a se zájmem si vyslechl několik lidových písní v podání Jožky Šmukaře.

Zobrazit celý článek…

Zobrazuji 5 záznamů z 72.

Zobrazit dalších 5

O mně

Narodil jsem se 17. srpna 1956 ve známém vinařském městečku Valticích. Studium mě zavedlo do Břeclavi a Brna, kde jsem absolvoval Střední průmyslovou školu strojnickou a železniční a následně získal inženýrský diplom ze stavební fakulty Vysokého učení technického.

Dlouhá léta jsem pracoval jako mostmistr, vodohospodář  a investiční technik. Poté i jako projektant na volné noze.

Do veřejného života jsem se zapojil před více než čtvrtstoletím, a to právě ve svém rodném městě. Nejdříve jako člen a předseda stavební komise, poté jako radní. Více než 10 let jsem se snažil dělat to nejlepší pro místní lidi a v letech 1998 až 2006 v tom pokračoval už jako starosta Valtic. Věřím, že jejich zájmy nejlépe hájím právě v dresu sociální demokracie.

V roce 2006 mě občané zvolili poslancem Parlamentu České republiky, kde pracuji jako místopředseda Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj. Každý den usiluji  o to, aby v politice zvítězil zdravý rozum. Chci, aby se politika dělala pro všechny a poctivě.

Priority - podpora všech legislativních opatření

  1. která budou ve prospěch rodin s dětmi, seniorů, zaměstnanců a živnostníků
  2. která budou ve prospěch místních samospráv
  3. která budou vytvářet rovné podmínky pro zemědělce
  4. která zajistí urychlené čerpání fondů EU pro podporu ekonomiky, vzdělání a budování potřebné infrastruktury

Moje krédo

Lidé, kteří celý život poctivě pracují, si zaslouží důstojný život.