Můj kalendář

Média

Zobrazuji 5 záznamů z 17.

Zobrazit dalších 5

Dotaz na Parlamentních listech

Chápu, že celkově se o případné povolební spolupráci před volbami nerado mluví, protože to je tak trochu "porcování medvěda, co ještě běhá po lese" a že se vše ještě do voleb může změnit a určitě i změní, ale asi ne zas až tak radikálně.

Myslím si, že teď je trochu výjimečná situace a že letošní předvolební kampaň i povolební vyjednávání bude nejvyostřenější za posledních 25 let. Také si to myslíte? Zajímalo by mě, a voliči na to mají určitě právo, vědět, jaké scénáře po volbách jsou pro vás osobně sice velmi ztěžka, ale představitelné a jaké naopak naprosto nepředstavitelné a vylučujete je. 1) Vláda ČSSD + KSČM (nebo tichá podpora KSČM), 2) vláda ANO + ČSSD (případně by premiérem nebyl Babiš - viz polský model), 3) velká nejednotná "protibabišovská" koalice ODS + ČSSD + TOP 09 + KDU/STAN, 4) ČSSD v opozici ?

Odpověď:

Dobrý den.

Děkuji za dotaz. Do podzimních parlamentních voleb se přihlásilo 31 politických uskupení. Znamená to, že o přízeň voličů se bude ucházet tisíce kandidátů. Některé subjekty ani neznáme a můžeme skutečně očekávat i zajímavé tendence v kampani i po ni. Velká neznámá je také role stále se prohlubující schizofrenie z "Hradu". Za tohoto stavu nemá smysl spekulovat o koalicích. Pro mě bylo a je rozhodující plnění předvolebních slibů a jejich prosazení v případné koaliční smlouvě nové vlády. Pokud potenciální partneři nebudou respektovat naše priority, je lépe pracovat v opozici. Předpokládám však, že voliči budou rozhodovat podle vlastní hlavy, že nepodlehnou pouze mediální masáži a umožní tak vytvořit i jinou rozumnější koalici.


Zdraví Jiří Petrů Zobrazit celý článek…

Spor o zákon. Šikana, zní ze svazu obcí a měst. Pojistka, míní poslanec Petrů

Jihomoravská města a obce při tvorbě rozpočtů omezí zákon. Zakazuje jim vysoké zadlužení. Vyvolal spor.
Zdroj: http://breclavsky.denik.cz/z-regionu/spor-o-zakon-sikana-zlobi-se-lukl-poslanec-petru-novinku-podporuje-20170126.html

http://breclavsky.denik.cz/z-regionu/spor-o-zakon

Poslanec Petrů pro bleskove.cz: Jak si ministryně Šlechtová naběhla na vidle

Dlouho očekávaná novela stavebního zákona, která měla ambici zásadním způsobem zrychlit a hlavně zjednodušit lidem přípravu a realizaci staveb, se ministerstvu pro místní rozvoj příliš nezdařila. Práci ministryně Karly Šlechtové označil poslanec Jiří Petrů (ČSSD) za zfušovanou!

http://bleskove.cz/politika/6565-petru-jak-si-ministryne-slechtova-nabehla-na-vidle

Poslanec Petrů k novele vinařského zákona

Ti, co podvádějí, budou podvádět dál. Novela postihne hlavně poctivé výrobce, kteří budou mít velké administrativní starosti. Tak vidí ředitel společnosti Pavlovín na Břeclavsku Radim Heča novelu vinařského zákona, kterou schválila v úterý poslanecká sněmovna. Platit má od roku 2018.

http://breclavsky.denik.cz/prodejci-ocekavaji-po-schvaleni-novely-rust-cen-sudovych-vinZdroj: http://breclavsky.denik.cz/z-regionu/obavy-prodejci-ocekavaji-po-schvaleni-novely-rust-cen-sudovych-vin-20170118.html

Petrů nesouhlasí se zákonem za hanobení

Opačné postoje zaujali poslanci z Břeclavska k návrhu svých kolegů, kteří chtějí, aby se hanobení prezidenta republiky opět stalo trestným činem. Zatímco valtická dvojice Jiří Petrů z ČSSD a Miloslav Janulík z ANO jsou proti, jméno Miroslava Grebeníčka z KSČM žijícího v Mikulově se objevilo mezi šedesátkou navrhovatelů. Jejich počet ale v mezičase klesl.

http://breclavsky.denik.cz/zpravy_region/nesmysl-rekl-janulik-o-trestu-za-hanobeni-prezidenta-grebenicek-tvrdi-opak-20161118.html


Zdroj: http://breclavsky.denik.cz/zpravy_region/nesmysl-rekl-janulik-o-trestu-za-hanobeni-prezidenta-grebenicek-tvrdi-opak-20161118.html

Zobrazuji 5 záznamů z 17.

Zobrazit dalších 5

O mně

Narodil jsem se 17. srpna 1956 ve známém vinařském městečku Valticích. Studium mě zavedlo do Břeclavi a Brna, kde jsem absolvoval Střední průmyslovou školu strojnickou a železniční a následně získal inženýrský diplom ze stavební fakulty Vysokého učení technického.

Dlouhá léta jsem pracoval jako mostmistr, vodohospodář  a investiční technik. Poté i jako projektant na volné noze.

Do veřejného života jsem se zapojil před více než čtvrtstoletím, a to právě ve svém rodném městě. Nejdříve jako člen a předseda stavební komise, poté jako radní. Více než 10 let jsem se snažil dělat to nejlepší pro místní lidi a v letech 1998 až 2006 v tom pokračoval už jako starosta Valtic. Věřím, že jejich zájmy nejlépe hájím právě v dresu sociální demokracie.

V roce 2006 mě občané zvolili poslancem Parlamentu České republiky, kde pracuji jako místopředseda Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj. Každý den usiluji  o to, aby v politice zvítězil zdravý rozum. Chci, aby se politika dělala pro všechny a poctivě.

Priority - podpora všech legislativních opatření

  1. která budou ve prospěch rodin s dětmi, seniorů, zaměstnanců a živnostníků
  2. která budou ve prospěch místních samospráv
  3. která budou vytvářet rovné podmínky pro zemědělce
  4. která zajistí urychlené čerpání fondů EU pro podporu ekonomiky, vzdělání a budování potřebné infrastruktury

Moje krédo

Lidé, kteří celý život poctivě pracují, si zaslouží důstojný život.